Na mojej stronie...


JA I TELEWIZJA


Zanim o historii to zacznę od tego co dzieje się teraz. Mój najnowszy projekt przy którym pracuję to program "Kiedyś to było" emitowany w każdą sobotę o 18.30 w TVP INFO. Razem z Agatą Bachanek wybieramy najważniejsze wydarzenia z minionych lat i wspominamy. Zapraszamy też gości i czekamy na Państwa wspomnienia. Reżyserem jest Paweł Zeitz.


 


Roman Czejarek, Agata Bachanek i Zygmunt Chazjer. Kiedyś to było, TVP INFO, 2024.


 


To teraz już możemy spokojnie opowiadać o historii. Dużo tego było, wybrałem najważniejsze elementy. Z telewizją współpracuję dość długo, bo jak dobrze policzyć to już ponad 30 lat! Zaczęło się od przypadku. Pierwszy raz przyprowadził mnie kolega. Miałem zrobić za niego poranny przegląd prasy w "Kawie czy herbacie". Byłem bardzo wystraszony, ale jakoś poszło... I tak się zaczęło!


 


Roman Czejarek i Agnieszka Szulim, Pytanie na śniadanie, TVP2, sesja z jesieni 2010


 


Później był m.in. casting w Łodzi i teleturniej "Telemillenium" (TVP2). Na własne oczy zobaczyłem jak wygląda współpraca z prywatnym producentem - Firmą WW Włodzimierza Wróblewskiego. Było fajnie! Potem przyszły duże programy publicystyczne na żywo: moje ulubione "Nocne rozmowy" (TVP1) oraz "Trudne pytania" (TVP1). Oba redagowane przez red. Waldemara Kosińskiego.



Wielokrotnie prowadziłem poranne wydania "Kawy czy herbaty" (TVP1), najczęściej z Agnieszką Rosłoniak oraz z Marią Szabłowską i z Iwoną Szymalą. Pracowite "Lato z Radiem" w 1998 roku dało mi krótką, ale baaardzo pracowitą i dającą do myślenia, przygodę z Polsatem.



Wielkie Gale"Lata z Radiem" z Sopotu 2001 oraz Gdyni 2002, 2003, 2004, 2005 i 2006 transmitowała publiczna dwójka. Szczególnie ten ostatni koncert zrobił na mnie wyjątkowe wrażenie. Podobnie jak inne, prowadziłem to wspólnie z Zygmuntem Chajzerem. Za stronę telewizyjną odpowiadała tam Beata Harasimowicz. Takich imprez było dużo więcej, najnowsze w 2024 roku.


 


Roman Czejarek i teleturniej Gilotyna, TVP2, pierwsze nagrania, jesień 2009


 


Kliknij w obrazek by zobaczyć teleturniej "Gilotyna", gramy o 75000 pln, finał mocno zaskakujący!



 


Rok 2003 to kolejny duży program na żywo "Za pięć dwunasta - pytania o Unię" (producent: Adam Kruk, TVP1). Kilka razy byłem też w telewizji... "gościem", np. w teleturnieju "Śpiewające fortepiany". Zaskoczyli mnie, bo za wizytę w charakterze gwiazdy otrzymałem honorarium większe od moich miesięcznych zarobków w radiu! Razem ze mną w jednej drużynie Pszczółka Maja (czyli Ewa Złotowska) i Janusz Tylman (biały fortepian).



Kolejna przygoda, od jesieni 2004 do końca 2006, to "Pytanie na śniadanie" (TVP2, wtedy w parze najczęściej razem z Anią Popek). Mówiąc krótko - miły zespół i bardzo dobra współpraca. Za to jestem wdzięczny ówczesnej szefowej Dwójki Ninie Terentiew, i bez względu na to co na Jej temat mówią i piszą inni, ja na podstawie swoich własnych doświadczeń mogę powiedzieć tylko same dobre rzeczy.



Lato 2009 roku przyniosło następną szansę. Od lipca w TVP1, prowadziłem program "Niezwykłe podróże rzeczy i ludzi". To cykl o charakterze edukacyjnym skierowany do młodych widzów. Każdy z odcinków opowiadał o niezwykłych historiach zwykłych rzeczy, np. samolotu, aparatu fotograficznego, owoców itp. Wspólnym mianownikiem tak odległych pozornie tematów było pokazanie, że rzeczy, które wydają się całkiem zwyczajne, mają pasjonującą historię często związaną z ważnymi wydarzeniami, że ich powstanie czy odkrywanie zmieniało historię.


 


Anna Popek, Roman Czejarek, Maciej Kurzajewski i Agnieszka Szulim. Sylwester 2010/2011, TVP2.


 


Od października 2009 do września 2011 roku prowadziłem w TVP2 oraz TVP HD teleturniej "Gilotyna". Na początku emisja odbywała się o 19.05, później (wraz ze zmianami szefów), teleturniej skakał po antenie, aż ostatecznie wylądował o 17.25. "Gilotyna" to polska wersja najpopularniejszego teleturnieju włoskiej telewizji Rai Uno. Zabawna grą w skojarzenia, w której można było wygrać 100 tysięcy złotych. Producentem teleturnieju był Mastiff Media Polska, reżyserem Szymon Łosiewicz, nad całością czuwała Gosia Daglis. Dużo im zawdzięczam.



W styczniu 2010 wróciłem do "Pytania na śniadanie". Tym razem byłem w parze z Agnieszką Szulim. Na przełomie 2010/2011 razem z Agnieszką oraz Anną Popek i Maciejem Kurzajewskim prowadziłem wielką zabawę Sylwestrową Dwójki we Wrocławiu. Oglądało to kilka milionów widzów.



Rekord padł jednak pół roku później w czasie koncertu "Lata z Radiem" i Telewizji Polskiej w Opolu, na Festiwalu Piosenki Polskiej w 2011 roku. Byłem w parze z Martą Kielczyk, a oglądało nas w kulminacyjnym momencie ponad 5,1 mln ludzi! Serdecznie dziękuję!



W lutym 2012 roku przyszedł czas na coś nowego. Na pewien czas zmieniłem barwy klubowe z Telewizji Polskiej na grupę TVN i zacząłem pracę przy nowym projekcie nadawanym na pierwszym polskim multipleksie cyfrowym. Telewizja nazywa się TTV. Mój pierwszy program "Raz lepiej raz gorzej" emitowany był wiosną, codziennie od poniedziałku do piątku o 21.05. Prowadziłem go w parach z Moniką Richardson, Kingą Burzyńską oraz z Paulą Michalik. Jesienią 2012 zacząłem pracę w Studiu TTV w każdą niedzielę o 18.15. W nowym sezonie program nazywał się "Studio TTV - Roman Czejarek zaprasza". Tak było do końca 2013 roku.



I na koniec znów o czymś co się właśnie dzieje. Lato 2024 to fantastyczna przygoda z wielką trasą koncertową Lata z Radiem i Telewizją Polską. Byłem tam na scenie z bardzo różnymi prowadzącymi i olbrzymią grupą największych gwiazd polskiej estrady. Bardzo dziękuję!


 


Sandrine Meunier, Grzegorz Dobek, Katarzyna Sanocka i Roman Czejarek. Koncert Lata z Radiem i Telewizją Polską, lato 2024, TVP2.

  • Wszelkie Prawa Zastrzeżone
  •  
  • Roman Czejarek  |  
  • kontakt@czejarek.pl  |  
  • SMS 604 117 397  |  
Design Park - tworzenie stron www