Na mojej stronie...


JA I TELEWIZJA
Z telewizją współpracuję dość długo, bo już ponad 20 lat. Zaczęło się od przypadku. Pierwszy raz przyprowadził mnie kolega. Miałem zrobić za niego poranny przegląd prasy w "Kawie czy herbacie". Byłem bardzo wystraszony, ale jakoś poszło... I tak się zaczęło! 


 


Roman Czejarek i Agnieszka Szulim, Pytanie na śniadanie, TVP2, sesja z jesieni 2010


 


Później był m.in. casting w Łodzi i teleturniej "Telemillenium" (TVP2). Na własne oczy zobaczyłem jak wygląda współpraca z prywatnym producentem - Firmą WW Włodzimierza Wróblewskiego. Było fajnie! Potem przyszły duże programy publicystyczne na żywo: moje ulubione "Nocne rozmowy" (TVP1) oraz "Trudne pytania" (TVP1). Oba redagowane przez red. Waldemara Kosińskiego.Wielokrotnie prowadziłem poranne wydania "Kawy czy herbaty" (TVP1), najczęściej z Agnieszką Rosłoniak oraz z Marią Szabłowską i z Iwoną Szymalą. Pracowite "Lato z Radiem" w 1998 roku dało mi krótką, ale baaardzo pracowitą i dającą do myślenia, przygodę z Polsatem.Wielkie Gale"Lata z Radiem" z Sopotu 2001 oraz Gdyni 2002, 2003, 2004, 2005 i 2006 transmitowała publiczna dwójka. Szczególnie ten ostatni koncert zrobił na mnie wyjątkowe wrażenie. Podobnie jak inne, prowadziłem to wspólnie z Zygmuntem Chajzerem. Za stronę telewizyjną odpowiadała tam Beata Harasimowicz. Producentem ze strony Radia była Jolanta Teresa Kaczmarek.


 


Roman Czejarek i teleturniej Gilotyna, TVP2, pierwsze nagrania, jesień 2009


 


Kliknij w obrazek by zobaczyć teleturniej "Gilotyna", gramy o 75000 pln, finał mocno zaskakujący! 


Rok 2003 to kolejny duży program na żywo "Za pięć dwunasta - pytania o Unię" (producent: Adam Kruk, TVP1). Kilka razy byłem też w telewizji... "gościem", np. w teleturnieju "Śpiewające fortepiany". Zaskoczyli mnie, bo za wizytę w charakterze gwiazdy otrzymałem honorarium większe od moich miesięcznych zarobków w radiu! Razem ze mną w jednej drużynie Pszczółka Maja (czyli Ewa Złotowska) i Janusz Tylman (biały fortepian).Kolejna przygoda, od jesieni 2004 do końca 2006, to "Pytanie na śniadanie" (TVP2, wtedy w parze najczęściej razem z Anią Popek). Mówiąc krótko - miły zespół i bardzo dobra współpraca. Za to jestem wdzięczny ówczesnej szefowej Dwójki Ninie Terentiew, i bez względu na to co na Jej temat mówią i piszą inni, ja na podstawie swoich własnych doświadczeń mogę powiedzieć tylko same dobre rzeczy.Lato 2009 roku przyniosło następną szansę. Od lipca w TVP1, prowadziłem program "Niezwykłe podróże rzeczy i ludzi". To cykl o charakterze edukacyjnym skierowany do młodych widzów. Każdy z odcinków opowiadał o niezwykłych historiach zwykłych rzeczy, np. samolotu, aparatu fotograficznego, owoców itp. Wspólnym mianownikiem tak odległych pozornie tematów było pokazanie, że rzeczy, które wydają się całkiem zwyczajne, mają pasjonującą historię często związaną z ważnymi wydarzeniami, że ich powstanie czy odkrywanie zmieniało historię.


 


aAnna Popek, Roman Czejarek, Maciej Kurzajewski i Agnieszka Szulim. sylwester tvp2 i pr1 we Wrocławiu, 2010 / 2011


 


Od października 2009 do września 2011 roku prowadziłem w TVP2 oraz TVP HD teleturniej "Gilotyna". Na początku emisja odbywała się o 19.05, później (wraz ze zmianami szefów), teleturniej skakał po antenie, aż ostatecznie wylądował o 17.25. "Gilotyna" to polska wersja najpopularniejszego teleturnieju włoskiej telewizji Rai Uno. Zabawna grą w skojarzenia, w której można było wygrać 100 tysięcy złotych. Producentem teleturnieju był Mastiff Media Polska, reżyserem Szymon Łosiewicz, nad całością czuwała Gosia Daglis. Dużo im zawdzięczam.W styczniu 2010 wróciłem do "Pytania na śniadanie". Tym razem byłem w parze z Agnieszką Szulim. Na przełomie 2010/2011 razem z Agnieszką oraz Anną Popek i Maciejem Kurzajewskim prowadziłem wielką zabawę Sylwestrową Dwójki we Wrocławiu. Oglądało to kilka milionów widzów.Rekord padł jednak pół roku później w czasie koncertu "Lata z Radiem" i Telewizji Polskiej w Opolu, na Festiwalu Piosenki Polskiej w 2011 roku. Byłem w parze z Martą Kielczyk, a oglądało nas w kulminacyjnym momencie ponad 5,1 mln ludzi! Serdecznie dziękuję!W lutym 2012 roku przyszedł czas na coś nowego. Na pewien czas zmieniłem barwy klubowe z Telewizji Polskiej na grupę TVN i zacząłem pracę przy nowym projekcie nadawanym na pierwszym polskim multipleksie cyfrowym. Telewizja nazywa się TTV. Mój pierwszy program "Raz lepiej raz gorzej" emitowany był wiosną, codziennie od poniedziałku do piątku o 21.05. Prowadziłem go w parach z Moniką Richardson, Kingą Burzyńską oraz z Paulą Michalik. Jesienią 2012 zacząłem pracę w Studiu TTV w każdą niedzielę o 18.15. W nowym sezonie program nazywał się "Studio TTV - Roman Czejarek zaprasza". Wśród współpracowników pojawił się też Filip Chajzer - syn Zygmunta. Tak było do końca 2013 roku.  • Wszelkie Prawa Zastrzeżone
  •  
  • Roman Czejarek  |  
  • kontakt@czejarek.pl  |  
  • SMS 604 117 397  |  
Design Park - tworzenie stron www