Na mojej stronie...


WASZE PYTANIAJak trafiłem do radia i telewizji? Kto mi pomógł?
Wiem, że brzmi to może zaskakująco ale... nikt mi nie pomagał. Po prostu pewnego dnia doszedłem do wniosku, że chcę pracować w radiu, więc przyszedłem i zapukałem do gabinetu szefa rozgłośni w Szczecinie. Był trochę zaskoczony ale zgodził się na próbę. I tak już zostało. Chybia miałem też dużo szczęścia i na początku swojej drogi spotkałem wielu wartościowych i uczciwych ludzi.Przeszedłem normalną drogę radiowca. Robiłem herbatę starszym kolegom, biegałem po mieście z magnetofonem (wtedy wielkim szpulowym Uherem o czterech prędkościach przesuwu taśmy, potem z kilkoma odmianami kaseciaków: Marantz, Uher i Sony), jeździłem w delegacje po odległych zakątkach Pomorza Zachodniego, nagrywałem sondy, przynosiłem depesze (z czegoś wielkiego i buczącego co było dalekopisem - dziś już takich urządzeń nie ma).


Na jakim sprzęcie pracuję?
W radiu jest to dziś Tascam DR-40x z mikrofonami podpiętymi przez złącza XLR (polecam zamiast popularnych ale zawodnych dużych i małych jacków). Najczęściej przypinam do tego dwa niezależne Sennheisery e835, i w zupełności to wystarczy. Wcześniej był rewolucyjny (w chwili wprowadzenia na rynek) Digital Recorder Ares-IIM Nagry rocznik 2006 ustawiony na zapis bez kompresji (niestety fabrycznie nagrywa w silnie spakowanym mp3 - toż to obraza dla uszu), a później prywatny prosty ale skuteczny cyfrowy Tascam DR-07. Mam też ciągle doskonale spisujący się analogowy Sony WM D6C kupiony jeszcze w 1988 roku (kosztował jak na tamte czasy majątek bo 799DM w Berlinie Zachodnim, koledzy śmiali się, że lepiej kupić małego fiata 126p i wozić ciężkiego Uhera na tylnym siedzeniu), ale służy juz tylko jako eksponat. Do tego kiedyś najczęściej prosty monofoniczny mikrofon AKG 190 z dobrym kablem. Polecam gorąco wszystkim młodym radiowcom.Zdjęcia od lat robię aparatami Canona (korpusy własne lub pożyczane, analogowe 30 i 5, cyfrowe 60D i zapasowy 400D). Na szczęście z czasem dorobiłem się kompletu bardzo dobrych obiektywów (4.0-5.6, 10-20mm Sigma / 4.0, 17-40mmL Canon / 2.8, 28-70mmL Canon / 2.8, 24mm Canon / 1.4, 50mm Canon / 4.0, 70-200mmL Canon), szczególnie polecam 50-tkę! Chodzi doskonale.
Jak się ze mną skutecznie skontaktować?Najlepiej napisać maila. Nie zawsze mam czas od razu odpisywać ale staram się to robić choć raz w tygodniu. Elektronicznie taki list na pewno do mnie trafi. Niestety dostaję również sporą ilość tradycyjnych listów. Przepraszam lecz nie mogę na każdy odpowiedzieć (przy kilkunastu listach dziennie to prosta droga do bankructwa).Nie polecam telefonowania do Radia bo kiedy jestem w studiu i tak nie odbiorę. Zamiast się nagrywać na komórkę lepiej wysłać sms. To najlepsza metoda.
Jak zdobyć moje książki albo autograf?W sprawie książek proszę sprawdzić stronę o publikacjach (link z menu po lewej). Po prostu jest różnie. Niektóre można bez problemu kupić w księgarniach (tradycyjnych lub takich on line), inne mają już wyczerpany nakład i trzeba szukać na aukcjach lub w antykwariatach. Polecam sprawdzić kilka miejsc bo ceny się różnią! W przypadku kłopotów z nabyciem proszę napisać, postaram się poradzić...W sprawie autografu proszę napisać podając swój dokładny adres pocztowy.Kto jest autorami zdjęć na mojej stronie?
Zdjęcia na stronie głównej (nie licząć fotek z galerii) pochodzą z Agencji Fotograficznej East News oraz z archiwum Telewizji Polskiej S.A. Autorami zdjęć są: Michał Wargin (East News), Mieczysław Włodarski (East News / Reporter), Piotr Wygoda (East News) oraz Marek Kozłowski (TVP S.A.).Zdjęcia w galeriach robiłem w zdecydowanej większości sam :) Tam gdzie widać mnie często jest to efekt pracy... samowyzwalacza. Kilka zdjęć w galerii z Kanionu Colca w Peru zrobił Grzegorz Gaj.

  • Wszelkie Prawa Zastrzeżone
  •  
  • Roman Czejarek  |  
  • kontakt@czejarek.pl  |  
  • SMS 604 117 397  |  
Design Park - tworzenie stron www